Hastalıkta sağlıkta el ele dediler! Karı koca aynı gün obezite ameliyatı oldu

Elazığ’da fazla kilolarından rahatsız olan bir çift, Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne başvurarak aynı gün obezite ameliyatı oldu. “Sağlıkta ve hastalıkta, iyi günde kötü günde” diyerek nikah masasında birbirlerine verdikleri sözü unutmayan çiftin ameliyatı başarılı geçti.

Çiftin ameliyatlarını gerçekleştiren Op. Dr. Sadık Keşmer, “İlk başvurduklarında sadece birinin ameliyatı için geldiklerini düşünmüştük. Karı-koca beraber ve aynı gün ameliyat olmak istediklerini söylediklerinde ufakta olsa şaşkınlık yaşadık.” ifadelerini kullandı.

“BU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATMAK İSTEDİLER”

Aynı gün ameliyat olan çiftin birbirlerine destek verdiklerine vurgu yapan Op. Dr. Keşmer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrı ayrı günlerde ameliyat olabileceklerini belirtmemize rağmen süreci beraber atlatmak istediklerini, bu şekilde birbirlerine daha iyi destek olabileceklerini söylediler. Her yönleri ile çok uyumlu olan çiftimizin bu isteklerini hem vefalı hem de çok haklı olarak değerlendirdik. Ameliyat öncesi değerlendirmeler sonrasında, ameliyata engel bir durum tespit edilmedi. Aynı gün, kendilerine tüp mide (sleeve gastreektomi) ameliyatı yaptık. Hastanede kaldıkları süre içerisinde birbirlerine sürekli destek oluyorlardı. Hem hareket hem de ağrı konusunda sürekli birbirlerini motive etmeleri bizlerin de hoşuna gitti. Bu sayede ameliyat sonrası dönem her ikisi için daha aktif ve tolere edilebilecek sorunlarla (ağrı-hareket gibi) atlatılmış oldu. Sorunsuz bir şekilde kendilerini uğurladık. Çiftimize bundan sonraki hayatlarında sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x